myrtoni has logged 91 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
26
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★
Edit this entry  
23
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
Edit this entry  
22
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Edit this entry  
27
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Edit this entry  
26
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
RED

RED

2010
×
Edit this entry  
12
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Rango

Rango

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
About a Boy

About a Boy

2002
×
★★½
Edit this entry  
02
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
30
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mystery Train

Mystery Train

1989
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Edit this entry  
27
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Blue Bayou

Blue Bayou

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★
Edit this entry  
25
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★★
Edit this entry  
24
Shrek

Shrek

2001
×
★★★
Edit this entry  
23
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annette

Annette

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Far From Home

Spider-Man: Far From Home

2019
×
★★½
Edit this entry  
27
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
26
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Great Dictator

The Great Dictator

1940
×
Edit this entry  
12
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Vampire Hunter D: Bloodlust

Vampire Hunter D: Bloodlust

2000
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Double Life of Véronique

The Double Life of Véronique

1991
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★½
Edit this entry  
27
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Digger

Digger

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Inseparable

Inseparable

2007
×
Edit this entry  
21
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Spontaneous

Spontaneous

2020
×
★★★
Edit this entry  
19
Singin' in the Rain

Singin' in the Rain

1952
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★
Edit this entry  
13
Chasing Liberty

Chasing Liberty

2004
×
Read the review Edit this entry  
12
Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

Dear Zachary: A Letter to a Son About His Father

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Bo Burnham: Make Happy

Bo Burnham: Make Happy

2016
×
Edit this entry