Sort by

MysticSpoonAttack. has logged 26 entries for films during April 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Dead Silence

Dead Silence

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Saw VI

Saw VI

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Saw V

Saw V

2008
×
Read the review Edit this entry  
24
Seven Psychopaths

Seven Psychopaths

2012
×
★★★★
Edit this entry  
21
Saw IV

Saw IV

2007
×
Read the review Edit this entry  
21
Saw III

Saw III

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Saw II

Saw II

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dark City

Dark City

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The World's End

The World's End

2013
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
19
Hook

Hook

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
American Hustle

American Hustle

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Catch Me If You Can

Catch Me If You Can

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
War of the Worlds

War of the Worlds

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enemy

Enemy

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Sorcerer

Sorcerer

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Saw

Saw

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
8MM

8MM

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Planet of the Apes

Planet of the Apes

2001
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Battle for the Planet of the Apes

Battle for the Planet of the Apes

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Mega Shark vs. Mecha Shark

Mega Shark vs. Mecha Shark

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Mega Shark vs. Mecha Shark

Mega Shark vs. Mecha Shark

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry