• Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Slumber Party Massacre

    ★½

  • V/H/S/94

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Shane Gillis: Live In Austin

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • The Card Counter

    ★★★

  • Malignant

    ★★★★

  • Candyman

    ★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★½

  • The Velvet Underground

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Werewolves Within

    ★½

  • The Beta Test

    ★★★★

  • We Need to Do Something

    ★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Seance

    ★½

  • 1971: The Year That Music Changed Everything

    ★★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • Sasquatch

    ★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★★

  • Son

    ★★★

  • Shook

    ★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★

  • Framing Britney Spears

    ★½

  • In the Earth

    ★★★★½

  • Censor

  • The Little Things

    ★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Night Stalker: The Hunt for a Serial Killer

    ★½

  • The Ripper

    ★★½

  • Heaven's Gate: The Cult of Cults

    ★★½

  • Murder on Middle Beach

    ★★★

  • The Reagans

    ★★★★

  • Karen Dalton: In My Own Time

    ★★★★

  • Tales of the Uncanny

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★

  • Initiation

    ★★★½

  • Freaky

    ★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★★

  • The Last Matinee

    ★★★★

  • Come True

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • Slaxx

    ★★★

  • Beth Stelling: Girl Daddy

    ★★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Esther Povitsky: Hot For My Name

    ★½

  • I'll Be Gone in the Dark

    ★★★½

  • The Rental

    ★★★

  • Jeffrey Epstein: Filthy Rich

    ★★★½

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

    ★★★

  • Hollywood

    ★½