Myuzaki has logged 59 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
14
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★
Edit this entry  
09
Die Hard: With a Vengeance

Die Hard: With a Vengeance

1995
×
★★★★
Edit this entry  
07
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★
Edit this entry  
01
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
23
Criminal

Criminal

2016
×
★★½
Edit this entry  
05
Toyland

Toyland

2007
×
★★★★
Edit this entry  
22
Elizabeth

Elizabeth

1998
×
★★★
Edit this entry  
21
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Captive

The Captive

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Argo

Argo

2012
×
★★★
Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
127 Hours

127 Hours

2010
×
★★★½
Edit this entry  
24
Johnny English Reborn

Johnny English Reborn

2011
×
★★
Edit this entry  
23
Johnny English

Johnny English

2003
×
★★★
Edit this entry  
23
Johnny English Strikes Again

Johnny English Strikes Again

2018
×
★★
Edit this entry  
17
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Platform

The Platform

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Money Monster

Money Monster

2016
×
★★½
Edit this entry  
30
Man on Fire

Man on Fire

2004
×
★★★★
Edit this entry  
27
300: Rise of an Empire

300: Rise of an Empire

2014
×
Read the review Edit this entry  
25
300

300

2006
×
★★★★
Edit this entry  
24
Extraction

Extraction

2020
×
★★★½
Edit this entry  
11
We Are Family

We Are Family

2016
×
★★★
Edit this entry  
09
Kubrick by Kubrick

Kubrick by Kubrick

2020
×
★★★
Edit this entry  
09
Kubrick by Kubrick

Kubrick by Kubrick

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Sea of Trees

The Sea of Trees

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Darkland

Darkland

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Red Sea Diving Resort

The Red Sea Diving Resort

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Stripes

Stripes

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
A Hologram for the King

A Hologram for the King

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Soloist

The Soloist

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
The Semolina Dumpling Affair

The Semolina Dumpling Affair

2017
×
★★★
Edit this entry  
23
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
½
Read the review Edit this entry  
20
Sauerkraut Coma

Sauerkraut Coma

2018
×
★★★
Edit this entry  
17
Boar's Head, Rare

Boar's Head, Rare

2016
×
★★
Edit this entry  
16
Hanna

Hanna

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Asterix: The Secret of the Magic Potion

Asterix: The Secret of the Magic Potion

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry