RSS feed for Cooper
  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Blanketyy

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • 6 Underground

  • Earthquake Bird

    ★★★½

  • Bad Education

    ★★★★★

  • Color Out of Space

    ★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Haunt

    ★★★

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Child's Play

    ★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★

  • Ma

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • I Lost My Body

    ★★★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: The Secret War

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

  • Love, Death & Robots: The Dump

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Fish Night

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: Ice Age

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Us

    ★★

  • Triple Frontier

  • Greener Grass

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

  • The Lodge

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • I Am Mother

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Shrek Retold

    ★★★★½

  • Aquaman

  • Bird Box

  • The Haunting

    ★★★★½

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★½

  • Apostle

    ★★★

  • Maniac

    ★★★★★

  • Johnny English Strikes Again

  • In Fabric

    ★★★★

  • Hold the Dark

    ★★★½

  • High Life

    ★★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • The Predator

  • Suspiria

    ★★★★★

  • The Ballad of Buster Scruggs

  • Roma

    ★★★★