RSS feed for Cooper

Cooper has logged 25 entries for films during March 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Being John Malkovich

Being John Malkovich

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Melancholia

Melancholia

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
Read the review Edit this entry  
23
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Platform

The Platform

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Gonjiam: Haunted Asylum

Gonjiam: Haunted Asylum

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Snowpiercer

Snowpiercer

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Inner Demon

Inner Demon

2014
×
Edit this entry  
16
Pod

Pod

2015
×
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie 3

Scary Movie 3

2003
×
Edit this entry  
15
Ma

Ma

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
The Master

The Master

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Greener Grass

Greener Grass

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Only God Forgives

Only God Forgives

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry