Sort by
  • Encanto at the Hollywood Bowl

    ★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★½

  • Disenchanted

    ★½

  • Strange World

    ★★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★½

  • Dangerous Men

    ★½

  • Do Revenge

    ★★

  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • See How They Run

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Ms. Marvel

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Downton Abbey: A New Era

    ★★½

  • RRR

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★

  • Heart Shot

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Hawkeye

    ★★½

  • Blade Runner: Black Lotus

    ★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • Vivo

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Black Widow

    ★★½

  • Loki

    ★★½

  • F9

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • LEGO Star Wars Holiday Special

    ★½

  • Soul

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • Tenet

    ★★½

  • High Score

    ★★★

  • Muse: Simulation Theory

    ★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • Coming Out

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★½

  • Onward

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

  • Miss Fisher and the Crypt of Tears

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Little Women

    ★★★★

  • 1917

    ★★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★½

  • Frozen II

    ★★½

  • Klaus

    ★★½

  • Watchmen

    ★★★

  • Downton Abbey

    ★★★