Sort by

Maciej has logged 72 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Light Between Oceans

The Light Between Oceans

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lucy

Lucy

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Coco

Coco

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Ultraviolet

Ultraviolet

2006
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Another Earth

Another Earth

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Disaster Artist

The Disaster Artist

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Room

The Room

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Inhumans: The First Chapter

Inhumans: The First Chapter

2017
×
Read the review Edit this entry  
22
The Snowman

The Snowman

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
05
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Cars 3

Cars 3

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Influence

Influence

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Valerian and the City of a Thousand Planets

Valerian and the City of a Thousand Planets

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Dark Tower

The Dark Tower

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Zero Charisma

Zero Charisma

2013
×
★★½
Edit this entry  
10
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Rebecca

Rebecca

1940
×
★★★½
Edit this entry  
28
Ballerina

Ballerina

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
The Fate of the Furious

The Fate of the Furious

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hidden Figures

Hidden Figures

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sing

Sing

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
The Salesman

The Salesman

2016
×
★★★
Edit this entry  
29
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Army of Darkness

Army of Darkness

1992
×
★★½
Edit this entry  
27
The Last Starfighter

The Last Starfighter

1984
×
★★½
Edit this entry  
25
Conan the Destroyer

Conan the Destroyer

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jacob's Ladder

Jacob's Ladder

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Company of Wolves

The Company of Wolves

1984
×
★★★½
Edit this entry  
23
Million Dollar Baby

Million Dollar Baby

2004
×
★★★
Edit this entry  
22
Room

Room

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Never Let Me Go

Never Let Me Go

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★½
Edit this entry  
09
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★
Edit this entry  
03
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Ghost in the Shell

Ghost in the Shell

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Moana

Moana

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry