RSS feed for Katie
  • Emma.

    ★★★

  • The Pale Horse

    ★★★

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Baby

    ★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Last Christmas

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Just Mercy

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • The Lion King

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Game of Thrones: The Last Watch

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★★★★

  • The Dead Don't Die

    ★★★★

  • Years and Years

  • Yesterday

    ★★★★½

  • Mystify: Michael Hutchence

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Doctor Who: Resolution

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★½

  • The ABC Murders

  • Vice

    ★★★★½

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

    ★★

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • The Little Drummer Girl

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★★½

  • Green Book

    ★★★★

  • High Life

    ★★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Wild Rose

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★½

  • Never Look Away

    ★★★★½

  • Vanity Fair

  • Suspiria

    ★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • Peterloo

    ★★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★½

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • Roma

    ★★★½

  • The Meg

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • A Very English Scandal

  • Fahrenheit 451

    ★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Leto

    ★★★★