• Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Senior Year

    ★★

  • The Adam Project

    ★★

  • The Contractor

    ★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★★

  • Death on the Nile

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Red Notice

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Free Guy

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

    ★½

  • Army of the Dead

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★

  • Thunder Force

    ★★

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Hive

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★½

  • An Evening with Tim Heidecker

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Zappa

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★½

  • I Care a Lot

  • Nomadland

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★

  • The Old Guard

    ★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★

  • The Lovebirds

    ★★★

  • The Wrong Missy

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 1917

    ★★★½

  • Charlie's Angels

    ★½

  • 21 Bridges

    ★★½

  • Mister America

    ★★★½

  • Gemini Man

  • The Irishman

    ★★★½

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

    ★½

  • Uncut Gems

    ★★½

  • Ad Astra

    ★★

  • Angel Has Fallen

    ★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★

  • Anna

    ★★½

  • Midsommar

    ★★

  • Men in Black: International

    ★★½

  • Dark Phoenix