Sort by

N7_Scott has logged 215 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hillwalkers

Hillwalkers

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Napoleon

Napoleon

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Sympathy for the Devil

Sympathy for the Devil

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Crazy Samurai Musashi

Crazy Samurai Musashi

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
White Squall

White Squall

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Thanksgiving

Thanksgiving

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★½
Edit this entry  
14
Scream VI

Scream VI

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Marvels

The Marvels

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

The Lord of the Rings: The Rings of Power Global Fan Screening

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Day of the Dead

Day of the Dead

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
When Evil Lurks

When Evil Lurks

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dark Harvest

Dark Harvest

2023
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
V/H/S/85

V/H/S/85

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Killers of the Flower Moon

Killers of the Flower Moon

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Saw X

Saw X

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th Part III

Friday the 13th Part III

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
07
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
04
The Poughkeepsie Tapes

The Poughkeepsie Tapes

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Creator

The Creator

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Watcher

Watcher

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Upgrade

Upgrade

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Just Go with It

Just Go with It

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
★★★
Edit this entry  
19
Jackass 4.5

Jackass 4.5

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Jackass Forever

Jackass Forever

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
Cast Away

Cast Away

2000
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
31
Ace Ventura: When Nature Calls

Ace Ventura: When Nature Calls

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
Strays

Strays

2023
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
The Dive

The Dive

2023
×
★★
Edit this entry  
14
Scrapper

Scrapper

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hijack

Hijack

2023
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Deepest Breath

The Deepest Breath

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Barbie

Barbie

2023
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Covenant

The Covenant

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry