• Tenet

    ★★★½

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Capone

    ½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • The Irishman: In Conversation

  • Doctor Sleep

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Memorable

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★½

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★

  • The Tree

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

    ★★½

  • Green Book

    ★★★★½

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★½

  • The Equalizer 2

    ★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Arctic

    ½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

    ★★★★

  • Game Over, Man!

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

    ★★★½

  • Black Panther

    ★½

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★

  • The Babysitter

    ★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Veronica

    ★★★

  • Naked

    ★½

  • Dunkirk

    ½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★

  • The Man from Earth: Holocene

    ★★★

  • Loving

    ★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Silence

    ★★

  • Doctor Strange

    ★★★

  • The Invisible Guest

    ★★½

  • Hacksaw Ridge

    ★★★★½

  • La La Land

    ★★★★★