• Firestarter

  • Senior Year

    ★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • The Simpsons: When Billie Met Lisa

    ★★½

  • The Northman

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★½

  • Cheaper by the Dozen

    ★★½

  • Ambulance

    ★★★★½

  • X

    ★★★★

  • Facing Nolan

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • Tyler Perry's A Madea Homecoming

    ★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • I Want You Back

    ★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Marry Me

    ★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The Ice Age Adventures of Buck Wild

  • Home Team

    ★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • Hotel Transylvania: Transformania

    ★★½

  • Scream

    ★★★★★

  • The King's Daughter

    ½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • South Park: Post COVID: The Return of COVID

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Christmas ...Again?!

    ★½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • South Park: Post COVID

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • 8-Bit Christmas

    ★★★

  • Marvel Studios' 2021 Disney+ Day Special

    ★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Home Sweet Home Alone

    ★½

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Come and Learn with Pibby!

    ★★★★★

  • Eternals

    ★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • Family Guy COVID-19 Vaccine Awareness PSA

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • King Richard

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • After We Fell

    ½

  • He's All That

  • Vacation Friends

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★½