Sort by

N_foley has logged 309 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The House Next Door: Meet the Blacks 2

The House Next Door: Meet the Blacks 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
31
Escape Room: Tournament of Champions

Escape Room: Tournament of Champions

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Gone Fishin'

Gone Fishin'

2018
×
Read the review Edit this entry  
30
Black Gold

Black Gold

2014
×
Read the review Edit this entry  
29
Finding Jesus 2

Finding Jesus 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
The Deep

The Deep

2010
×
Read the review Edit this entry  
28
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fresh Guacamole

Fresh Guacamole

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Nerf John Wick

Nerf John Wick

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Present

The Present

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ballchewer

Ballchewer

2002
×
Read the review Edit this entry  
27
Bambi Meets Godzilla

Bambi Meets Godzilla

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Alvin and the Chipmunks

Alvin and the Chipmunks

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eagle Eye

Eagle Eye

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas ...Again?!

Christmas ...Again?!

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Unaccompanied Minors

Unaccompanied Minors

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
8-Bit Christmas

8-Bit Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Red Notice

Red Notice

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
King Richard

King Richard

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
South Park: Post COVID

South Park: Post COVID

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Simpsons in Plusaversary

The Simpsons in Plusaversary

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Marksman

The Marksman

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Day After Tomorrow

The Day After Tomorrow

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Eternals

Eternals

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Come Play

Come Play

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Come and Learn with Pibby!

Come and Learn with Pibby!

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Super 8

Super 8

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry