RSS feed for Noah
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Yours, Mine & Ours

Yours, Mine & Ours

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ilo Ilo

Ilo Ilo

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dumbo

Dumbo

1941
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Blair Witch Project

The Blair Witch Project

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Persona

Persona

1966
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Buy Me a Gun

Buy Me a Gun

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Brothers

Brothers

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Package

The Package

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ariel

Ariel

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Comedy

The Comedy

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Night Moves

Night Moves

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Minnie and Moskowitz

Minnie and Moskowitz

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
As Good as It Gets

As Good as It Gets

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tucker and Dale vs. Evil

Tucker and Dale vs. Evil

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Husbands

Husbands

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Faces

Faces

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shadows

Shadows

1959
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nymphomaniac: Vol. II

Nymphomaniac: Vol. II

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Nymphomaniac: Vol. I

Nymphomaniac: Vol. I

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Citizenfour

Citizenfour

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Platoon

Platoon

1986
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Solaris

Solaris

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Andrei Rublev

Andrei Rublev

1966
×
★★★★
Read the review Edit this entry