RSS feed for Noah

Noah has watched 56 comedy films.

  • Last Christmas

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • The Death of Dick Long

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Surviving Christmas with the Relatives

    ★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • The Package

    ★★★★

  • Mug

    ★★★½

  • When We First Met

    ★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★★

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★★

  • The Little Hours

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Swiss Army Man

    ★★★★½

  • Gaby Baby Doll

    ★★★½

  • Tip Top

    ★½

  • About Time

    ★★★★

  • The Comedy

    ★★★★½

  • Hit & Run

    ★★★

  • Greenberg

    ★★★½

  • Tucker and Dale vs. Evil

    ★★★★½

  • The Men Who Stare at Goats

    ★★½

  • Zombieland

    ★★★

  • Burn After Reading

    ★★★

  • Lars and the Real Girl

    ★★★★

  • Hot Fuzz

    ★★★½

  • Southland Tales

    ★★★½

  • Yours, Mine & Ours

    ★★★½

  • The Death of Mr. Lazarescu

    ★★★★½

  • The Squid and the Whale

    ★★★½

  • Gabrielle

    ★★★½

  • A Cinderella Story

    ★★★★

  • Something's Gotta Give

  • Rush Hour

    ★★★½

  • As Good as It Gets

    ★★★★

  • Tromeo & Juliet

    ★★★★

  • Amateur

    ★★★★★

  • Ariel

    ★★★★½

  • Surf Nazis Must Die

    ★★½

  • Frightmare

    ★½

  • The Goodbye Girl

    ★★★

  • Annie Hall

    ★★★½

  • Minnie and Moskowitz

    ★★★★

  • Husbands

    ★★★½

  • The Graduate

    ★★★★

  • La Chinoise

    ★★

  • La Dolce Vita

    ★★★★★

  • A Sun-Tribe Myth from the Bakumatsu Era

    ★★★★½