• White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • Trust No One: The Hunt for the Crypto King

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Weekend Away

    ★½

  • F@ck This Job

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Jackass Forever

  • Lucy and Desi

  • Downfall: The Case Against Boeing

  • The Tinder Swindler

  • Scream

    ★★★½

  • Death to 2021

  • The King's Man

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Black Square

    ★½

  • House of Gucci

    ★★

  • 'Twas the Fight Before Christmas

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

  • Dear Thomas

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Auf der Spur des Geldes

  • Love Hard

    ★½

  • Finch

    ★★★½

  • Hyperland

    ★★

  • Army of Thieves

    ★½

  • Eternals

    ★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • Eine einsame Stadt

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • Britney vs. Spears

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Royal Game

    ★★★½

  • The House

    ★★½

  • Sam Morril: Full Capacity

  • Schumacher

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Kate

    ★★½

  • Halloween Kills

    ★★

  • Polizeiruf 110: Bis Mitternacht

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Spencer

    ★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • 9/11: Inside the President's War Room

  • Being James Bond

  • Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Beckett

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • Shiny_Flakes: The Teenage Drug Lord

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Roamers - Follow Your Likes

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★★

  • Lamb

    ★★★½