André has logged 36 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Edit this entry  
30
Berlin Alexanderplatz

Berlin Alexanderplatz

2020
×
★★½
Edit this entry  
29
Aliens vs Predator: Requiem

Aliens vs Predator: Requiem

2007
×
½
Edit this entry  
28
AVP: Alien vs. Predator

AVP: Alien vs. Predator

2004
×
Edit this entry  
27
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Waves

Waves

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Peanuts Movie

The Peanuts Movie

2015
×
★★★
Edit this entry  
24
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
The State of Things

The State of Things

1982
×
★★★★
Edit this entry  
19
I Am Easy to Find

I Am Easy to Find

2019
×
Edit this entry  
19
Official Secrets

Official Secrets

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
Rabbits

Rabbits

2002
×
Edit this entry  
18
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★
Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Edit this entry  
17
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Edit this entry  
17
Bloodshot

Bloodshot

2020
×
★½
Edit this entry  
16
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
15
Ophelia

Ophelia

2018
×
★★½
Edit this entry  
15
Wanderers

Wanderers

2014
×
Edit this entry  
14
Queen of Hearts

Queen of Hearts

2019
×
★★★½
Edit this entry  
13
Color Out of Space

Color Out of Space

2019
×
★★½
Edit this entry  
12
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Edit this entry  
10
Greyhound

Greyhound

2020
×
★★★
Edit this entry  
10
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
08
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The 3 Rs

The 3 Rs

2011
×
Edit this entry  
04
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★
Edit this entry  
04
Sixteen Candles

Sixteen Candles

1984
×
★★
Edit this entry  
03
Family Romance, LLC

Family Romance, LLC

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Undine

Undine

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Edit this entry  
01
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★
Edit this entry