André has logged 38 entries for films during September 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
River of Grass

River of Grass

1994
×
★★★
Edit this entry  
29
First Cow

First Cow

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Meek's Cutoff

Meek's Cutoff

2010
×
★★★★
Edit this entry  
28
Rechts. Deutsch. Radikal.

Rechts. Deutsch. Radikal.

2020
×
Edit this entry  
28
Two Lives

Two Lives

2012
×
★★★
Edit this entry  
28
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
27
Heimat Is a Space in Time

Heimat Is a Space in Time

2019
×
Edit this entry  
27
Freedom Writers

Freedom Writers

2007
×
★★
Edit this entry  
27
Uppercase Print

Uppercase Print

2020
×
★★★½
Edit this entry  
26
In the Heat of the Night

In the Heat of the Night

1967
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Diving Bell and the Butterfly

The Diving Bell and the Butterfly

2007
×
★★★★
Edit this entry  
20
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Edit this entry  
20
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★½
Edit this entry  
19
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

1991
×
★★½
Edit this entry  
18
Humpday

Humpday

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Last Thing He Wanted

The Last Thing He Wanted

2020
×
Edit this entry  
16
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
I, Robot

I, Robot

2004
×
★★
Edit this entry  
15
Strasbourg 1518

Strasbourg 1518

2020
×
Edit this entry  
14
An Inconvenient Sequel: Truth to Power

An Inconvenient Sequel: Truth to Power

2017
×
Edit this entry  
13
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

1978
×
★★★★
Edit this entry  
12
Night of the Living Dead

Night of the Living Dead

1968
×
★★★½
Edit this entry  
12
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★
Edit this entry  
12
John Was Trying to Contact Aliens

John Was Trying to Contact Aliens

2020
×
Edit this entry  
12
The Speed Cubers

The Speed Cubers

2020
×
Edit this entry  
11
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
Edit this entry  
11
Salt and Fire

Salt and Fire

2016
×
★★½
Edit this entry  
10
The Social Dilemma

The Social Dilemma

2020
×
Edit this entry  
09
The Day the Earth Stood Still

The Day the Earth Stood Still

2008
×
★½
Edit this entry  
08
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Vivarium

Vivarium

2019
×
★★★½
Edit this entry  
05
Tenet

Tenet

2020
×
★★★½
Edit this entry  
05
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★½
Edit this entry  
03
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★★½
Edit this entry