Sort by

André has logged 33 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Limbo

Limbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
30
Goliath96

Goliath96

2018
×
★★
Edit this entry  
30
Lord of the Toys

Lord of the Toys

2018
×
Edit this entry  
29
Spenser Confidential

Spenser Confidential

2020
×
★½
Edit this entry  
29
Tomboy

Tomboy

2011
×
★★★★
Edit this entry  
29
Pauline

Pauline

2010
×
Edit this entry  
27
Girlhood

Girlhood

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Water Lilies

Water Lilies

2007
×
★★★½
Edit this entry  
24
Staatsdiener

Staatsdiener

2015
×
Edit this entry  
23
Speed

Speed

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Edit this entry  
21
Unfriended

Unfriended

2014
×
★★½
Edit this entry  
20
The Dig

The Dig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
½
Edit this entry  
17
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
Wagenknecht

Wagenknecht

2020
×
Edit this entry  
15
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Things Heard & Seen

Things Heard & Seen

2021
×
★★
Edit this entry  
15
The Case You

The Case You

2020
×
Edit this entry  
14
Sabotage

Sabotage

1936
×
★★★½
Edit this entry  
14
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★½
Edit this entry  
13
Songs My Brothers Taught Me

Songs My Brothers Taught Me

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
The Year Earth Changed

The Year Earth Changed

2021
×
Edit this entry  
06
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Mogul Mowgli

Mogul Mowgli

2020
×
★★★
Edit this entry  
04
Proxima

Proxima

2019
×
★★★½
Edit this entry  
03
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★★
Edit this entry  
02
Run

Run

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Bad Boy Kummer

Bad Boy Kummer

2011
×
Edit this entry  
01
London Has Fallen

London Has Fallen

2016
×
½
Edit this entry  
01
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★
Edit this entry