Sort by

André has logged 35 entries for films during October 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Collateral

Collateral

2004
×
★★★
Edit this entry  
31
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Bowlingtreff

Bowlingtreff

2015
×
Edit this entry  
30
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
28
Three Colors: Red

Three Colors: Red

1994
×
★★★★
Edit this entry  
27
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
½
Edit this entry  
23
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★★½
Edit this entry  
23
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★½
Edit this entry  
23
The Informant!

The Informant!

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Giving Voice

Giving Voice

2020
×
Edit this entry  
22
Supersonic

Supersonic

2016
×
Edit this entry  
21
Sunset over Mulholland Drive

Sunset over Mulholland Drive

2019
×
Edit this entry  
21
Iron Fists and Kung Fu Kicks

Iron Fists and Kung Fu Kicks

2019
×
Edit this entry  
20
Pray Away

Pray Away

2021
×
Edit this entry  
20
Schumacher

Schumacher

2021
×
Edit this entry  
20
Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

Bob Ross: Happy Accidents, Betrayal & Greed

2021
×
Edit this entry  
19
Sam Morril: Full Capacity

Sam Morril: Full Capacity

2021
×
Edit this entry  
17
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
We Hold the Line

We Hold the Line

2020
×
Edit this entry  
16
Dracula

Dracula

1992
×
★★½
Edit this entry  
14
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
13
We Monsters

We Monsters

2015
×
★★½
Edit this entry  
10
many happy returns

many happy returns

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Three Colors: White

Three Colors: White

1994
×
★★★½
Edit this entry  
09
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
F9

F9

2021
×
Edit this entry  
05
Britney vs. Spears

Britney vs. Spears

2021
×
Edit this entry  
03
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
Edit this entry  
03
Malmkrog

Malmkrog

2020
×
★★★½
Edit this entry  
02
Once Upon a Time in Indian Country

Once Upon a Time in Indian Country

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
GoldenEye

GoldenEye

1995
×
★★★½
Edit this entry  
01
Walking on Water

Walking on Water

2018
×
Edit this entry  
01
La Chinoise

La Chinoise

1967
×
★★★½
Edit this entry