nabeel has logged 42 entries for films during July 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Summerland

Summerland

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Good Time

Good Time

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Edit this entry  
29
Tommaso

Tommaso

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
Yes, God, Yes

Yes, God, Yes

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Victoria

Victoria

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Rental

The Rental

2020
×
★★★½
Edit this entry  
23
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Election

Election

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Anomalisa

Anomalisa

2015
×
★★★★
Edit this entry  
20
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Babysplitters

Babysplitters

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read the review Edit this entry  
18
Unsettling Scenes

Unsettling Scenes

2020
×
Read the review Edit this entry  
17
Burning

Burning

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
The Double

The Double

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Beginners

Beginners

2010
×
★★★★
Edit this entry  
14
Triangle

Triangle

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

World of Tomorrow Episode Two: The Burden of Other People's Thoughts

2017
×
Edit this entry  
13
World of Tomorrow

World of Tomorrow

2015
×
Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Relic

Relic

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
10
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Edit this entry  
08
Waiting

Waiting

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
L'Observateur

L'Observateur

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Hamilton

Hamilton

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Edit this entry  
05
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dogtooth

Dogtooth

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
HAIM / Valentine

HAIM / Valentine

2017
×
Read prior review Edit this entry  
01
Blue Velvet

Blue Velvet

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry