nabeel has logged 64 entries for films during May 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Poser

Poser

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mark, Mary + Some Other People

Mark, Mary + Some Other People

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bridesmaids

Bridesmaids

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghost Lab

Ghost Lab

2021
×
★★
Edit this entry  
26
No Future

No Future

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
7 Days

7 Days

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

My Heart Can't Beat Unless You Tell It To

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fractured

Fractured

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Four Good Days

Four Good Days

2020
×
★★★½
Edit this entry  
21
Agnes

Agnes

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Edit this entry  
20
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★★
Edit this entry  
16
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Yes Day

Yes Day

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
I Carry You with Me

I Carry You with Me

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Holler

Holler

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Andhadhun

Andhadhun

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
Monster House

Monster House

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Pihu

Pihu

2017
×
★★★½
Edit this entry  
12
Dear Zindagi

Dear Zindagi

2016
×
★★★
Edit this entry  
11
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Saw 3D

Saw 3D

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Together Together

Together Together

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★
Edit this entry  
10
Saw V

Saw V

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Demolition

Demolition

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Moulin Rouge!

Moulin Rouge!

2001
×
★★★
Edit this entry  
08
Tully

Tully

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★½
Edit this entry  
08
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry