nabeel has logged 58 entries for films during July 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mimi

Mimi

2021
×
★★
Edit this entry  
30
Annette

Annette

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sucker Punch

Sucker Punch

2011
×
Edit this entry  
29
Zombieland

Zombieland

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Circle

Circle

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Flipped

Flipped

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★½
Edit this entry  
25
Tees Maar Khan

Tees Maar Khan

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Last Letter From Your Lover

The Last Letter From Your Lover

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Happy New Year

Happy New Year

2014
×
★★★★
Edit this entry  
23
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
22
Main Hoon Na

Main Hoon Na

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
English Vinglish

English Vinglish

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
John and the Hole

John and the Hole

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
19
Om Shanti Om

Om Shanti Om

2007
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
19
When Marnie Was There

When Marnie Was There

2014
×
★★★
Edit this entry  
18
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bloody Oranges

Bloody Oranges

2021
×
★½
Edit this entry  
17
Changeling

Changeling

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Radiant Girl

A Radiant Girl

2021
×
★★½
Edit this entry  
16
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Basket

The Basket

2018
×
Edit this entry  
15
The Box

The Box

2018
×
Edit this entry  
15
Neila

Neila

×
Edit this entry  
15
Time Chicken

Time Chicken

2017
×
Edit this entry  
12
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tea Time

Tea Time

×
Edit this entry  
12
Recoiled

Recoiled

2019
×
Edit this entry  
12
Scrambled

Scrambled

2017
×
Edit this entry  
12
After the Rain

After the Rain

2018
×
Edit this entry  
11
The Braves

The Braves

2021
×
★★½
Edit this entry  
10
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Women Do Cry

Women Do Cry

2021
×
★½
Edit this entry  
10
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★½
Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Snack Attack

Snack Attack

2012
×
Edit this entry  
09
The Present

The Present

2014
×
Edit this entry  
09
Pip

Pip

2018
×
Edit this entry  
08
Moneyboys

Moneyboys

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Commitment Hasan

Commitment Hasan

2021
×
★★★
Edit this entry  
07
Hair Love

Hair Love

2019
×
Edit this entry  
07
Ian

Ian

2018
×
Edit this entry  
07
Umbrella

Umbrella

2020
×
Edit this entry  
07
A Folded Wish

A Folded Wish

2020
×
Edit this entry  
06
Us

Us

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Ema

Ema

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry