• No Time to Die

    ★★★

  • France

    ★★★★★

  • The Tsugua Diaries

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★★½

  • F9

    ★★

  • What Do We See When We Look at the Sky?

    ★★★★★

  • Can't Get You Out of My Head

    ★★★★★

  • Mank

    ★★★★★

  • War

    ★★★★★

  • The Saint of the Impossible

  • The Lamb of God

    ★★★★

  • Transoceánicas

  • Memory House

  • Moral Order

  • Tragic Jungle

  • Meine Liebe

  • Tenet

    ★★★★½

  • Six Variations on the Same Theme

    ★★★★★

  • The Kiosk

    ★★★★

  • DAU. New Man

    ★★★★★

  • My influences

  • DAU. Nora Mother

    ★★★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Kokoloko

  • France Against the Robots

    ★★★★★

  • DAU. Degeneration

    ★★★★★

  • Days

    ★★★★★

  • Sisters in the End of the World

  • DAU. Natasha

    ★★★★★

  • Siberia

    ★★★★★

  • Mum, Mum, Mum

  • Filipiñana

  • My Name Is Baghdad

  • Sungazer

  • All or Nothing: Brazil National Team

  • If I Were the Winter Itself

  • Lonely Rock

  • Chaco

  • Death Inhabits at Night

  • Rain Hums a Lullaby to Pain

  • Mosquito

    ★★½

  • Paul Schrader: Man in a Room

  • Goldman v Silverman

  • Nosso Tempo

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • Gunpowder Heart

  • My Mexican Bretzel

  • Overnight

  • The Fall

    ★★★★½

  • Pond

  • Cenote

    ★★★★★

  • Moving

    ★★★½

  • Among the Almond Trees

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • A Thief's Daughter

    ★★★

  • Bugs and Beasts Before the Law

  • The End of the World

  • Toomas Beneath the Valley of the Wild Wolves

  • The Bite

  • And the Birds Rained Down

    ★★★

  • Three Summers

  • The Sleepwalkers

    ★★

  • The Moneychanger

    ★★★★½

  • Gloria Mundi

  • Martin Eden

    ★★★★½

  • Joker

    ★★½

  • First Cow

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★½

  • La Llorona

    ★★

  • Ad Astra

    ★★★★★