• Copshop

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

    ★★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • The Place

  • Wrath of Man

    ★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Save Ralph

  • The Pharaohs’ Golden Parade

    ★★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Dearest Boy

    ★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Together Together

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • The White Tiger

    ★★★★

  • News of the World

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • On The Road

    ★★★★

  • Where Are You?

    ★★★

  • The Other Side

    ★★★★

  • What Happens In Beirut..

    ★★★½

  • Secrets of the Saqqara Tomb

    ★★★★½

  • Soul

    ★★★★★

  • Run

    ★★★½

  • Extra Footage

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★½

  • Limbo

    ★★★★½

  • Ammonite

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★★

  • 200 Meters

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • The Man Who Sold His Skin

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★★

  • Gaza Mon Amour

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Enshrined Saint

    ★★★

  • Witness to a Rape

  • Da 5 Bloods

    ★★★★

  • Martin Scorsese's Quarantine Short Film

  • Extraction

    ★★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Apples

    ★★★★

  • There Is No Evil

    ★★★★

  • The Metamorphosis of Birds

    ★★★★½

  • Days

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Present

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½