RSS feed for Ignacio

Ignacio has logged 27 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Raging Bull

Raging Bull

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Victoria

Victoria

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Magnolia

Magnolia

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
District 9

District 9

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Paprika

Paprika

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Third Man

The Third Man

1949
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Fargo

Fargo

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Amores Perros

Amores Perros

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fallen Angels

Fallen Angels

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Y Tu Mamá También

Y Tu Mamá También

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Bananas

Bananas

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Suspiria

Suspiria

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Henry: Portrait of a Serial Killer

Henry: Portrait of a Serial Killer

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Ran

Ran

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Marathon Man

Marathon Man

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
It Follows

It Follows

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Forrest Gump

Forrest Gump

1994
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry