Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Targeted

Targeted

2022
×
Read the review Edit this entry  
17
On Probation

On Probation

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
This Much I Know to Be True

This Much I Know to Be True

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Uncharted

Uncharted

2022
×
Read the review Edit this entry  
06
We're the Millers

We're the Millers

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Raw

Raw

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Sexmission

Sexmission

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Northman

The Northman

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Beyond Silence

Beyond Silence

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Cruceras

Cruceras

2022
×
Edit this entry  
24
Sueño con trenes

Sueño con trenes

2020
×
★★★
Edit this entry  
24
Montevideo Vampiro

Montevideo Vampiro

2021
×
★★
Edit this entry  
23
The Employer and the Employee

The Employer and the Employee

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Ibrahim

Ibrahim

2020
×
★★★
Edit this entry  
22
Dawn of the Dead

Dawn of the Dead

2004
×
★★★
Edit this entry  
21
The World's End

The World's End

2013
×
★★★
Edit this entry  
21
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Edit this entry  
20
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Klondike

Klondike

2022
×
★★★
Edit this entry  
19
Threads

Threads

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
El Planeta

El Planeta

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
Dry Ground Burning

Dry Ground Burning

2022
×
Read the review Edit this entry  
18
Bajo la corteza

Bajo la corteza

2021
×
★★
Edit this entry  
17
X

X

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
The Line

The Line

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Inner Cage

The Inner Cage

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Utama

Utama

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Both Sides of the Blade

Both Sides of the Blade

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Small Body

Small Body

2021
×
★★
Edit this entry  
13
Cadejo Blanco

Cadejo Blanco

2021
×
★★★
Edit this entry  
11
9

9

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Edit this entry  
26
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Salò, or the 120 Days of Sodom

Salò, or the 120 Days of Sodom

1975
×
Read the review Edit this entry  
05
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
RockNRolla

RockNRolla

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Targets

Targets

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

Batman: The Dark Knight Returns, Part 1

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
For the Hungry Boy

For the Hungry Boy

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Hard Eight

Hard Eight

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
West Side Story

West Side Story

2021
×
Read the review Edit this entry  
30
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★
Edit this entry