Sort by

Nacho has logged 174 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
High Fidelity

High Fidelity

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
The American Friend

The American Friend

1977
×
★★★
Edit this entry  
27
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Full Metal Jacket

Full Metal Jacket

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Wanted

Wanted

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Pauline at the Beach

Pauline at the Beach

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Love in the Afternoon

Love in the Afternoon

1972
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Night at Maud's

My Night at Maud's

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Phantom of the Paradise

Phantom of the Paradise

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
many happy returns

many happy returns

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lunchroom

The Lunchroom

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Faculties

The Faculties

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Workforce

Workforce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
After Two Hours, Ten Minutes Had Passed

After Two Hours, Ten Minutes Had Passed

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Vitalina Varela

Vitalina Varela

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
Angélica

Angélica

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolves

The Wolves

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

Window Boy Would Also Like to Have a Submarine

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Overnight

Overnight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
She Runs

She Runs

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Death Will Come and Shall Have Your Eyes

Death Will Come and Shall Have Your Eyes

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Audition

The Audition

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Esa película que llevo conmigo

Esa película que llevo conmigo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Xulia

Xulia

2019
×
Read the review Edit this entry  
23
Historias de Verano

Historias de Verano

2020
×
Read the review Edit this entry  
23
Burning Night

Burning Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Nimic

Nimic

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Days

Days

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
For Sama

For Sama

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Invisible Life

Invisible Life

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Wilcox

Wilcox

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Lake of Happiness

Lake of Happiness

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
The Debt

The Debt

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Sin Cielo

Sin Cielo

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Before Sunrise

Before Sunrise

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Shakti

Shakti

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Belle Toujours

Belle Toujours

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
Dogs Don't Wear Pants

Dogs Don't Wear Pants

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Four Lions

Four Lions

2010
×
Read the review Edit this entry  
14
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Olla

Olla

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Echo

Echo

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Beautiful New Bay Area Project

Beautiful New Bay Area Project

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry