• Hustle

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★

  • For Zeko

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Feathers

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Souad

    ★★★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • A Stand Worthy of Men

  • Curfew

    ★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★

  • Shithouse

  • Black Box

    ½

  • Lift Like a Girl

    ★★★

  • Tenet

  • Looks That Kill

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Taylor Tomlinson: Quarter-Life Crisis

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • Ward's Henna Party

    ★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • He's the One

  • Little Women

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★½

  • Habib

    ★★★

  • Between Two Seas

    ★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • The Irishman

    ★★★★★

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★½

  • Exam

    ★★★

  • Bad Education

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Noura's Dream

    ★★★½

  • Certified Mail

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • When They See Us

    ★★★★½

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Sorry We Missed You

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★

  • Youth

    ★★★

  • Love Story

    ½

  • Gabriel Iglesias: One Show Fits All

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★½

  • The Boy Who Harnessed the Wind

    ★★★★

  • The Guest

  • Best Friend

    ★★★★

  • Adam Sandler: 100% Fresh

    ★★★★½

  • Fork & Knife

    ½

  • Daniel Sloss: Live Shows

    ★★★★½

  • Exterior/Night

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★½

  • Hannah Gadsby: Nanette

    ★★★

  • Mama's Boy

    ★★

  • Adrift

    ★★

  • Mirai

    ★★★★

  • Yomeddine

    ★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★

  • Bao

    ★★★★