• Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • The Kissing Booth 3

  • Free Guy

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • Cherry

    ★★★

  • Chaos Walking

    ★★★

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • WandaVision

    ★★★½

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Freaky

    ★★★★

  • Spontaneous

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Monday

    ★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★

  • After We Collided

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★½

  • Artemis Fowl

  • Scoob!

  • Extraction

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • Onward

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Zola

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★½

  • Spree

    ★★★★

  • The Turning

    ½

  • Underwater

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★

  • 1917

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★