Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
18
Fire Island

Fire Island

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Where the Crawdads Sing

Where the Crawdads Sing

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Fifty Shades Darker

Fifty Shades Darker

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Nope

Nope

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Mrs. Harris Goes to Paris

Mrs. Harris Goes to Paris

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Vengeance

Vengeance

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Official Competition

Official Competition

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Aliens

Aliens

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Marcel the Shell with Shoes On

Marcel the Shell with Shoes On

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Obi-Wan Kenobi

Obi-Wan Kenobi

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Downton Abbey: A New Era

Downton Abbey: A New Era

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Jurassic World Dominion

Jurassic World Dominion

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Crimes of the Future

Crimes of the Future

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Men

Men

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Bob's Burgers Movie

The Bob's Burgers Movie

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Nenette and Boni

Nenette and Boni

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Top Gun

Top Gun

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Souvenir: Part II

The Souvenir: Part II

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hit the Road

Hit the Road

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
L'Eclisse

L'Eclisse

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Unbearable Weight of Massive Talent

The Unbearable Weight of Massive Talent

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Northman

The Northman

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
RRR

RRR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Dropout

The Dropout

2022
×
★★★½
Edit this entry  
26
King Richard

King Richard

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
All About Eve

All About Eve

1950
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Belfast

Belfast

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Pam & Tommy

Pam & Tommy

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Something in the Garden

Something in the Garden

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Moshari

Moshari

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry