Sort by

Nadia has logged 266 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Italianamerican

Italianamerican

1974
×
Edit this entry  
29
The King of Pigs

The King of Pigs

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Toby Dammit

Toby Dammit

1968
×
★★★
Edit this entry  
25
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ernest & Celestine

Ernest & Celestine

2012
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Master

The Master

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
DumbLand

DumbLand

2002
×
Read the review Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Tale of the Princess Kaguya

The Tale of the Princess Kaguya

2013
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Snowman

The Snowman

1982
×
Edit this entry  
16
Blow-Up

Blow-Up

1966
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
Edit this entry  
15
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
Edit this entry  
14
Harakiri

Harakiri

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★
Edit this entry  
12
No. 7 Cherry Lane

No. 7 Cherry Lane

2019
×
★½
Edit this entry  
12
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★
Edit this entry  
09
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
Edit this entry  
08
Harvie Krumpet

Harvie Krumpet

2003
×
★★★½
Edit this entry  
06
Pas de Deux

Pas de Deux

1968
×
Read the review Edit this entry  
06
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Music Room

The Music Room

1958
×
★★½
Edit this entry  
03
BoJack Horseman Christmas Special

BoJack Horseman Christmas Special

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★★½
Edit this entry  
01
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
To All the Boys: P.S. I Still Love You

To All the Boys: P.S. I Still Love You

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
A Woman Under the Influence

A Woman Under the Influence

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Embers

Embers

2021
×
Edit this entry  
21
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Pan's Labyrinth

Pan's Labyrinth

2006
×
★★★½
Edit this entry  
20
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★½
Edit this entry  
18
Asparagus

Asparagus

1979
×
Read the review Edit this entry  
17
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Mission: Impossible

Mission: Impossible

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Watership Down

Watership Down

1978
×
★★½
Edit this entry  
09
Maurice

Maurice

1987
×
★★★
Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Three Colors: Blue

Three Colors: Blue

1993
×
★★★
Edit this entry  
06
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Roma

Roma

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red Desert

Red Desert

1964
×
★½
Edit this entry  
02
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry