• Squid Game

    ★★★★½

  • Crash Landing on You

    ★★★★½

  • Shutter Island

    ★★★★

  • Horimiya

    ★★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Burning

    ★★★★

  • The Skin I Live In

    ★★★★½

  • Cleaners

    ★★★★½

  • I Want to Eat Your Pancreas

    ★★★★½

  • Memories of Murder

    ★★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Eyes Wide Shut

    ★★★★

  • Bo Burnham: What.

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½