• The Northman

    ★½

  • Deep Water

    ★★

  • The Batman

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • Oasis - Knebworth 1996

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★½

  • Dune

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Old

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★½

  • The Master Plan

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Rebecca

    ★★★★

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • The New Mutants

    ★★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • 6 Underground

  • Little Women

  • Lady and the Tramp

  • Frozen II

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Zombieland: Double Tap

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Hustlers

  • K-12

    ★★½

  • The King

    ★★½

  • Joker

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★½

  • Annabelle Comes Home

    ★★★½

  • Dark Phoenix

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Rocketman

  • Aladdin

  • Avengers: Endgame

  • Shazam!

  • The Dirt

  • Us

  • The Art of Self-Defense

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★½

  • Captain Marvel

  • Kim Possible

    ★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Honey Boy

    ★★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman