Sort by

nads✨ has logged 80 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★★
Edit this entry  
29
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★½
Edit this entry  
13
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
The Broken Hearts Gallery

The Broken Hearts Gallery

2020
×
★★★
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
21
Rebecca

Rebecca

2020
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★
Edit this entry  
16
BLACKPINK: Light Up the Sky

BLACKPINK: Light Up the Sky

2020
×
Edit this entry  
14
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Hereditary

Hereditary

2018
×
Edit this entry  
19
Tenet

Tenet

2020
×
★★★
Edit this entry  
12
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Mulan

Mulan

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
First Reformed

First Reformed

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★½
Edit this entry  
09
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★½
Edit this entry  
09
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★
Edit this entry  
26
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Prestige

The Prestige

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
07
I Killed My Mother

I Killed My Mother

2009
×
Edit this entry  
04
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
Edit this entry  
02
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Election

Election

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Nun

The Nun

2018
×
★★★½
Edit this entry  
25
Annabelle: Creation

Annabelle: Creation

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
The Conjuring 2

The Conjuring 2

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
Edit this entry  
22
Annabelle

Annabelle

2014
×
Edit this entry  
20
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Peanut Butter Falcon

The Peanut Butter Falcon

2019
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★
Edit this entry  
08
K-12

K-12

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Memento

Memento

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★★½
Edit this entry