Sort by

nadine 🔪 has logged 677 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wolfwalkers

Wolfwalkers

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Kajillionaire

Kajillionaire

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mank

Mank

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Christmas Evil

Christmas Evil

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Silent Night

Silent Night

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Silent Night, Deadly Night Part 2

Silent Night, Deadly Night Part 2

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Treevenge

Treevenge

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Crip Camp: A Disability Revolution

Crip Camp: A Disability Revolution

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Barbie in the Nutcracker

Barbie in the Nutcracker

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Happy Christmas

Happy Christmas

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

Best Wishes, Warmest Regards: A Schitt's Creek Farewell

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Jingle Jangle: A Christmas Journey

Jingle Jangle: A Christmas Journey

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Songbird

Songbird

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
Freaky

Freaky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Prom

The Prom

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blow the Man Down

Blow the Man Down

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Folklore: The Long Pond Studio Sessions

Folklore: The Long Pond Studio Sessions

2020
×
Read the review Edit this entry  
09
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Boys in the Band

The Boys in the Band

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Uncle Frank

Uncle Frank

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Holidate

Holidate

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Bram Stoker's Dracula

Bram Stoker's Dracula

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
What If

What If

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Village of the Damned

Village of the Damned

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Christmas Chronicles: Part Two

The Christmas Chronicles: Part Two

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Power Rangers

Power Rangers

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Big Trouble in Little China

Big Trouble in Little China

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Maze Runner: The Death Cure

Maze Runner: The Death Cure

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry