Sort by

nadine 🔪 has logged 79 entries for films during June 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Disclosure

Disclosure

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Tarzan

Tarzan

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Earthquake Bird

Earthquake Bird

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Happy Birthday to Me

Happy Birthday to Me

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
White Bird in a Blizzard

White Bird in a Blizzard

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Human Centipede (First Sequence)

The Human Centipede (First Sequence)

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Pyewacket

Pyewacket

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

Miss Peregrine's Home for Peculiar Children

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Scare Package

Scare Package

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Big Hero 6

Big Hero 6

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Curtains

Curtains

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Limehouse Golem

The Limehouse Golem

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sorority Row

Sorority Row

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Secret Love

A Secret Love

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Wind Rises

The Wind Rises

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Love and Other Disasters

Love and Other Disasters

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
April Fool's Day

April Fool's Day

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Secret Life of Pets

The Secret Life of Pets

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Little Fires Everywhere

Little Fires Everywhere

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Dead Snow

Dead Snow

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Happy Death Day 2U

Happy Death Day 2U

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Becky

Becky

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Into the Storm

Into the Storm

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wretched

The Wretched

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
American Honey

American Honey

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Edukators

The Edukators

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Dating Amber

Dating Amber

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Tragedy Girls

Tragedy Girls

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Suburban Gothic

Suburban Gothic

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Infamous

Infamous

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
From Up on Poppy Hill

From Up on Poppy Hill

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Alice, Sweet Alice

Alice, Sweet Alice

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Shirley

Shirley

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry