nad 🔪 has logged 46 entries for films during September 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Euphoria

Euphoria

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
It

It

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Prince of Persia: The Sands of Time

Prince of Persia: The Sands of Time

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Bad Batch

The Bad Batch

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Proof

Proof

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Brokeback Mountain

Brokeback Mountain

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Highway

Highway

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonlight Mile

Moonlight Mile

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Underworld: Blood Wars

Underworld: Blood Wars

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Kingsman: The Secret Service

Kingsman: The Secret Service

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
How to Train Your Dragon 2

How to Train Your Dragon 2

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Good Dinosaur

The Good Dinosaur

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
House of 1000 Corpses

House of 1000 Corpses

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lights Out

Lights Out

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
mother!

mother!

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Stronger

Stronger

2017
×
Read the review Edit this entry  
13
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Polytechnique

Polytechnique

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Next Floor

Next Floor

2008
×
★★★★
Edit this entry  
12
Incendies

Incendies

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw III

Saw III

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Wrong Turn 2: Dead End

Wrong Turn 2: Dead End

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Bubble Boy

Bubble Boy

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
October Sky

October Sky

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Underworld: Awakening

Underworld: Awakening

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Hitman's Bodyguard

The Hitman's Bodyguard

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
American Made

American Made

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Finding Neverland

Finding Neverland

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Man from U.N.C.L.E.

The Man from U.N.C.L.E.

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Evil

Little Evil

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry