nad 🔪 has logged 38 entries for films during November 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Coco

Coco

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Olaf's Frozen Adventure

Olaf's Frozen Adventure

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I by Day, You by Night

I by Day, You by Night

1932
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fräulein – Falsch verbunden

Fräulein – Falsch verbunden

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Three-Sided Mirror

The Three-Sided Mirror

1927
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Revenant

The Revenant

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Black Sheep

Black Sheep

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Broken Blossoms

Broken Blossoms

1919
×
★★½
Edit this entry  
23
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★½
Edit this entry  
22
Slither

Slither

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Silent Hill

Silent Hill

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Tropic Thunder

Tropic Thunder

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Housebound

Housebound

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Maudie

Maudie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Northmen: A Viking Saga

Northmen: A Viking Saga

2014
×
Read the review Edit this entry  
07
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Jigsaw

Jigsaw

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Videodrome

Videodrome

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
I Love You Phillip Morris

I Love You Phillip Morris

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Kids Are All Right

The Kids Are All Right

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Barbie & Her Sisters in A Pony Tale

Barbie & Her Sisters in A Pony Tale

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Geostorm

Geostorm

2017
×
★★
Read the review Edit this entry