nad 🎀 has logged 62 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Judy

Judy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Bachelorette

Bachelorette

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Ghostland

Ghostland

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Professor Marston and the Wonder Women

Professor Marston and the Wonder Women

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Neighbors' Window

The Neighbors' Window

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Current War

The Current War

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Sister

A Sister

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hair Love

Hair Love

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Isn't It Romantic

Isn't It Romantic

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Devil's Doorway

The Devil's Doorway

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
For the Love of Spock

For the Love of Spock

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Life Overtakes Me

Life Overtakes Me

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Doodlebug

Doodlebug

1997
×
Read the review Edit this entry  
12
Princess Cyd

Princess Cyd

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Little Sister

Little Sister

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Shaun the Sheep Movie

Shaun the Sheep Movie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mansion

The Mansion

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mayhem

Mayhem

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Darlin'

Darlin'

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry