nad 🔪 has logged 76 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Vanishing

The Vanishing

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser: Inferno

Hellraiser: Inferno

2000
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

1955
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Love Wedding Repeat

Love Wedding Repeat

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Fantasy Island

Fantasy Island

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Possessor

Possessor

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Wake Up

Wake Up

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Trixie Mattel: Moving Parts

Trixie Mattel: Moving Parts

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Gretel & Hansel

Gretel & Hansel

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Close Encounters of the Third Kind

Close Encounters of the Third Kind

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Road

The Road

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
In the Mouth of Madness

In the Mouth of Madness

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hellraiser: Bloodline

Hellraiser: Bloodline

1996
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nowhere

Nowhere

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
You Might Be the Killer

You Might Be the Killer

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Rite

The Rite

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saw VI

Saw VI

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho II: All American Girl

American Psycho II: All American Girl

2002
×
Read the review Edit this entry  
19
Hellraiser III: Hell on Earth

Hellraiser III: Hell on Earth

1992
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Gore Gore Girls

The Gore Gore Girls

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Peeping Tom

Peeping Tom

1960
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Burlesque

Burlesque

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Funhouse

The Funhouse

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
TransSiberian

TransSiberian

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Triangle

Triangle

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Prince of Darkness

Prince of Darkness

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Back to the Future Part II

Back to the Future Part II

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Battle Royale

Battle Royale

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Interview with the Vampire

Interview with the Vampire

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Psycho-Pass 3: First Inspector

Psycho-Pass 3: First Inspector

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wedding Crashers

Wedding Crashers

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Birthmarked

Birthmarked

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Porno

Porno

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Fog

The Fog

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Saw V

Saw V

2008
×
★★
Read the review Edit this entry