Sort by

nad 🔪 has logged 88 entries for films during May 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Joy Ride

Joy Ride

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Freaks

Freaks

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Barbarella

Barbarella

1968
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Happiness Continues

Happiness Continues

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
When They See Us

When They See Us

2019
×
Read the review Edit this entry  
29
She's All That

She's All That

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hellraiser: Judgment

Hellraiser: Judgment

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Sleeping Beauty

Sleeping Beauty

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Doom Generation

The Doom Generation

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Tales from Earthsea

Tales from Earthsea

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Die Bettwurst

Die Bettwurst

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Doom

Doom

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Hannah Gadsby: Douglas

Hannah Gadsby: Douglas

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Event Horizon

Event Horizon

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Lovebirds

The Lovebirds

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Totally Fucked Up

Totally Fucked Up

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hunger

Hunger

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Hellraiser: Revelations

Hellraiser: Revelations

2011
×
Read the review Edit this entry  
23
Spirited Away

Spirited Away

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Swallow

Swallow

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Isi & Ossi

Isi & Ossi

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Platform

The Platform

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Body Cam

Body Cam

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Call of the Wild

The Call of the Wild

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Them That Follow

Them That Follow

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sacrament

The Sacrament

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Inheritance

Inheritance

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Laggies

Laggies

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Backcountry

Backcountry

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

Ben Platt: Live from Radio City Music Hall

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Beau

Beau

2011
×
Read the review Edit this entry  
19
Easy Rider

Easy Rider

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Hellraiser: Hellworld

Hellraiser: Hellworld

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
The Squid and the Whale

The Squid and the Whale

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Princess Mononoke

Princess Mononoke

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Wendy

Wendy

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Layover

The Layover

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Tau

Tau

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Hellraiser: Deader

Hellraiser: Deader

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Wonderland

Wonderland

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry