Sort by

nad 🔪 has logged 299 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
28
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★½
Edit this entry  
26
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
The Princess Switch 3: Romancing the Star

The Princess Switch 3: Romancing the Star

2021
×
★★
Edit this entry  
11
Lethal Weapon 2

Lethal Weapon 2

1989
×
★★★★
Edit this entry  
08
Spiral: From the Book of Saw

Spiral: From the Book of Saw

2021
×
★★½
Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hypnotic

Hypnotic

2021
×
★★
Edit this entry  
23
Eternals

Eternals

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Trek

Star Trek

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
05
The Mortal Instruments: City of Bones

The Mortal Instruments: City of Bones

2013
×
★★½
Edit this entry  
03
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Rocky Horror Picture Show

The Rocky Horror Picture Show

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Hello Mary Lou: Prom Night II

Hello Mary Lou: Prom Night II

1987
×
★★★½
Edit this entry  
24
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sleepwalkers

Sleepwalkers

1992
×
★★½
Edit this entry  
22
Cherry Falls

Cherry Falls

2000
×
★★★½
Edit this entry  
20
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Dog Soldiers

Dog Soldiers

2002
×
★★★½
Edit this entry  
17
Halloween

Halloween

2018
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Collector

The Collector

2009
×
★★★
Edit this entry  
12
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
★½
Read prior review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fury

The Fury

1978
×
★★★½
Edit this entry  
03
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Edit this entry  
01
Black Sunday

Black Sunday

1960
×
★★★½
Edit this entry  
30
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
28
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
26
Kate

Kate

2021
×
★★★½
Edit this entry  
25
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Peter Pan

Peter Pan

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
My Heroes Were Cowboys

My Heroes Were Cowboys

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Halloween 4: The Return of Michael Myers

Halloween 4: The Return of Michael Myers

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Caveat

Caveat

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Patchwork

Patchwork

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Furies

The Furies

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry