Sort by

nad 🔪 has logged 27 entries for films during August 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Candyman

Candyman

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Colony

The Colony

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
He's All That

He's All That

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
After Midnight

After Midnight

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Witcher: Nightmare of the Wolf

The Witcher: Nightmare of the Wolf

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Mare of Easttown

Mare of Easttown

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Awake

Awake

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Escape Room

Escape Room

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
His Name Was Jason: 30 Years of Friday the 13th

His Name Was Jason: 30 Years of Friday the 13th

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dune

Dune

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Craft

The Craft

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Aristocats

The Aristocats

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ghost Ship

Ghost Ship

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
A Classic Horror Story

A Classic Horror Story

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Untitled Horror Movie

Untitled Horror Movie

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Forever Purge

The Forever Purge

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry