Sort by
  • No Time to Die

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Cold War

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • The Hateful Eight

    ★★★

  • Gone Girl

    ★★★★½

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0 You Can (Not) Redo

    ★★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • The Social Network

    ★★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★★

  • Evangelion: 2.0 You Can (Not) Advance

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • The Darjeeling Limited

    ★★★★★

  • Evangelion: 1.0 You Are (Not) Alone

    ★★★

  • Death Proof

    ★★½

  • Zodiac

    ★★★★½

  • Children of Men

    ★★★★★

  • Little Miss Sunshine

    ★★★★½

  • The Life Aquatic with Steve Zissou

    ★★★

  • Kill Bill: Vol. 2

    ★★★★

  • Eternal Sunshine of the Spotless Mind

    ★★★★★

  • Kill Bill: Vol. 1

    ★★★★

  • Lost in Translation

    ★★★½

  • The Royal Tenenbaums

    ★★★★½

  • Fight Club

    ★★★★★

  • Rushmore

    ★★★½

  • The Big Lebowski

    ★★★★★

  • Jackie Brown

    ★★★★

  • Neon Genesis Evangelion: The End of Evangelion

    ★★★★★

  • Se7en

    ★★★★★

  • Pulp Fiction

    ★★★★★

  • Reservoir Dogs

    ★★★★★

  • Do the Right Thing

    ★★★★★

  • Full Metal Jacket

    ★★★★★

  • The Shining

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Apocalypse Now

    ★★★★

  • Annie Hall

    ★★★★

  • Barry Lyndon

    ★★★★★

  • A Clockwork Orange

    ★★★★

  • 2001: A Space Odyssey

    ★★★★½

  • Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

    ★★★★★

  • Lolita

    ★★★★

  • The 39 Steps

    ★★★★