Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Lightyear

Lightyear

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mission: Impossible - Rogue Nation

Mission: Impossible - Rogue Nation

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Takedown

The Takedown

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Thing

The Thing

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Prey

Prey

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mission: Impossible - Ghost Protocol

Mission: Impossible - Ghost Protocol

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Gray Man

The Gray Man

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Captain America: Civil War

Captain America: Civil War

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Song of the Sea

Song of the Sea

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ms. Marvel

Ms. Marvel

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Yuni

Yuni

2021
×
Read the review Edit this entry  
06
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Unfriended

Unfriended

2014
×
Read the review Edit this entry  
05
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Men in Black: International

Men in Black: International

2019
×
Read the review Edit this entry  
26
Men in Black 3

Men in Black 3

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jason Bourne

Jason Bourne

2016
×
★★½
Edit this entry  
16
Drive Angry

Drive Angry

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic World

Jurassic World

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Kill Team

The Kill Team

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Jibaro

Love, Death & Robots: Jibaro

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Bad Travelling

Bad Travelling

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Love, Death & Robots: Kill Team Kill

Love, Death & Robots: Kill Team Kill

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Drive

Drive

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gangster Squad

Gangster Squad

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Morbius

Morbius

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
365 Days: This Day

365 Days: This Day

2022
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
RoboCop

RoboCop

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Thor: Love and Thunder

Thor: Love and Thunder

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Saint☆Young Men

Saint☆Young Men

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
The Lost City

The Lost City

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Unstoppable

Unstoppable

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Dracula Untold

Dracula Untold

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Life

Life

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Black Balloon

The Black Balloon

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Paperman

Paperman

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fresh

Fresh

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Weeknd x The Dawn FM Experience

The Weeknd x The Dawn FM Experience

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry