Naftaly has logged 259 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Hercules

Hercules

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Burrow

Burrow

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Life of Walter Mitty

The Secret Life of Walter Mitty

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Addams Family

The Addams Family

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Imitation Game

The Imitation Game

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Tenet

Tenet

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Call

The Call

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Run

Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Jexi

Jexi

2019
×
Read the review Edit this entry  
28
Super Dark Times

Super Dark Times

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Megan Is Missing

Megan Is Missing

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
23
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
We Summon the Darkness

We Summon the Darkness

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unhinged

Unhinged

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Countdown

Countdown

2019
×
Read the review Edit this entry  
11
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Insidious

Insidious

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Conjuring

The Conjuring

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Furie

Furie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Top Gear: Middle East Special

Top Gear: Middle East Special

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Abraham Lincoln: Vampire Hunter

Abraham Lincoln: Vampire Hunter

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Totally Under Control

Totally Under Control

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Demoted

Demoted

2011
×
½
Read the review Edit this entry  
16
False Alarm

False Alarm

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Driven

Driven

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry