• Babylon

  • Spiderhead

    ★★★

  • Lightyear

    ★★★

  • A Fan's Guide to Ms. Marvel

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Memory

  • The K.E.O.P/S System

    ★★★½

  • Virus:32

    ★★★

  • 15 Ways to Kill Your Neighbour

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★

  • All Hail

  • Morbius

    ★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • The Bubble

    ½

  • Deep Water

    ★★★½

  • Adam by Eve: A Live in Animation

    ★★★½

  • X

    ★★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Studio 666

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★★★

  • Dark Glasses

    ★★★★

  • Kimi

    ★★★

  • Fresh

    ★★½

  • The Tinder Swindler

    ★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★½

  • Louis C.K.: Sorry

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • Hawkeye

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Clock, Solitude

    ★★

  • 9

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★½

  • Encanto

    ★★½

  • Eternals

    ★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★

  • CATO

    ★★

  • The Nights Belong to Monsters

    ★★★

  • Dave Chappelle: The Closer

    ★★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Black Phone

    ★★★★

  • Jesús López

    ★★★★

  • Cry Macho

    ★★★★★

  • To Kill the Beast

    ★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Halloween Kills

    ★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★½

  • Belfast

  • King Richard

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★★½

  • Malignant

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Hellbender

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • My Hero Academia: World Heroes' Mission

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★½