Sort by

nahuutechera has logged 799 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Captain Phillips

Captain Phillips

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Jackass 3D

Jackass 3D

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jackass Number Two

Jackass Number Two

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Jackass: The Movie

Jackass: The Movie

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Bedazzled

Bedazzled

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man 2

The Amazing Spider-Man 2

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The World's End

The World's End

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Hot Fuzz

Hot Fuzz

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Groundhog Day

Groundhog Day

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Warm Bodies

Warm Bodies

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Logan

Logan

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Descent

The Descent

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dark Phoenix

Dark Phoenix

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
X-Men: Apocalypse

X-Men: Apocalypse

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Perfect Blue

Perfect Blue

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Wolverine

The Wolverine

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Blood and Bone

Blood and Bone

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Deadpool

Deadpool

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
X-Men: First Class

X-Men: First Class

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Ron's Gone Wrong

Ron's Gone Wrong

2021
×
★★★½
Edit this entry  
07
Buried

Buried

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
X-Men Origins: Wolverine

X-Men Origins: Wolverine

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
X-Men: The Last Stand

X-Men: The Last Stand

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry